Dokonalá výbava bazénu zahrnuje i plovák do bazénu

Jestliže jste se rozhodli pro pořízení svého vlastního zahradního bazénu a řešíte, čím vším ho budete muset vybavit pro jeho bezproblémový chod, rozhodně byste neměli zapomenout i na několik zdánlivých maličkostí.

Při pořízení zahradního bazénu se lidé soustředí především na to, aby jej vybavili kvalitní a výkonnou filtrační jednotkou a zajistili si dostatečnou zásobu spolehlivé bazénové chemie, což je v zásadě správně. Ovšem zapomenout bychom neměli také na další pomocníky, kteří vám péči o vaši koupací nádrž usnadní.
žena v bikinách a bazén

Základem toho, aby do vaší čisté vody nevnikla ani jedna zbytečná nečistota, je kvalitní bazénová plachta. Tu byste si měli pořídit svému bazénu na míru. Na trhu je dnes bohatý výběr rozmanitých bazénových plachet šitých na míru konkrétním rozměrům nádrží, jak těch kulatých, tak obdélníkového půdorysu. Vybírat můžete z rozmanitých moderních materiálů, mezi kterými byste měli věnovat pozornost i solární plachtě, která může vaši vodu zároveň chránit před nečistotami a přitom ji i ohřívat. V žádném případě na svůj bazén neužívejte žádného provizorního krytí, které nebude dokonale těsnit a váš bazén nijak neochrání. Kvalitní plachta je základem dobré ochrany čistoty bazénové vody.
modrá voda

Nicméně i v případě dobré plachty a kvalitní filtrace se neobejdete bez použití bazénové chemie. V celé škále výrobků, na které lze na trhu narazit vynikají různé desinfekční bazénové tablety, ze kterých se postupně uvolňuje aktivní oxidační látka. Použití těchto tablet je velice snadné a pohodlné. Stačí je jednoduše umístit do plováku do bazénu a nechat vítr, aby plovák volně unášel po vodní hladině. Tablety se ve vodě budou postupně rozpouštět a aktivní látka se tak bude pomalu dostávat do bazénové vody. Díky pohybu plováku po hladině poháněného větrem či vlněním vody se desinfekce dostane rovnoměrně do všech míst, což zaručí dokonalou ochranu vaší vody.