Z čeho stavět?

Žádný ze stavebníků se neobejde bez stavebního materiálu. To přece musí být každému jasné už na první pohled. Nemít z čeho stavět by totiž logicky znamenalo nestavět. Protože ty pomyslné vzdušné zámky nejsou k ničemu, do těch se nikdo nikdy nenastěhuje a nebude v nich žít.

Toho, co je k takové stavbě nutno všechno zajistit, je nespočet. A chcete-li si to poslechnout, možná byste se měli znovu podívat na nesčíslněkrát reprízovanou a lidi stále bavící komedii Na samotě u lesa. „To máte vápno, cement, cihly, tvárnice, překlady, trámy, krovy, latě, tašky, odpad, hřebíky, vruty, šrouby, dráty, dvojlinky, trojlinky, okapy, elektroměr, pojistky…“

kamenná dlažba

A když se nad tím člověk zamyslí a uvažuje, z čeho by si tu mohl vybudovat třeba venkovní obklady nebo dlažbu, ale pro mě za mě klidně i část interiéru, může využít třeba i nějaký ten stavební kámen. Ano, i tento se může dostat ke slovu, i ten se může nejednou hodit k tomu, aby stavba vypadala tak, jak si to její majitel přeje.

A jaký kámen tu přijde vhod? Samozřejmě že ne jen tak ledajaký. Každý má svůj vzhled i své osobité fyzikální vlastnosti, a správná volba tu je tedy určitě zásadní.

Hodí se třeba na dlažbu či kamenný obklad rula? Ti, kdo mají zkušenosti, potvrdí, že ano. Že rula pro tento účel poslouží více než skvěle. Jde totiž o přírodní kámen vyznačující se značnou tvrdostí, a pokud někomu vyhovuje jeho šedo-žluté až hnědavé zabarvení, nemůže vsazením právě na tento kámen pochybit.

kamenný obklad

A výsledek, kterého se dá s využitím právě tohoto typu kamene dosáhnout? Ten je prostě skvělý. Ulpět na něm pohledem, to je něco docela jiného, než když se člověk dívá na betonové zdi paneláků na sídlišti, na vyasfaltované chodníky nebo dejme tomu na tapety na vnitřních zdech svého příbytku.

A je samozřejmé, že si takovou kvalitu můžete dopřát klidně i vy. Protože rula není jako stavební materiál rozhodně nedostupná.