Klid se zvířaty

Všichni víme, že zvířata jsou opravdu roztomilá a že jsou různá. Taky si vzpomínám, když jsem byla poprvé s rodiči v zoologické zahradě, to bylo pro mě úplně úžasné a byl to jako sen. Tolik zvířat!  Bylo tam opravdu tolik zvířat, že jsem vůbec nevěděla, ke kterému zvířeti má mít jako první. Líbila se mi opravdu všechna zvířata a já jsem si řekla, že v dospělosti bych taky chtěla určitě pracovat v zoologické zahradě. To mi bylo asi sedm let a já jsem s ním rodičům řekla, že by to byla asi moje nejoblíbenější práce. A taky jsem dokonce byla ještě tak dětinská, že jsem jim řekla, že tam klidně budu taky pracovat zadarmo.

Doma mám krmítko pro ptáčky.

To si taky vzpomínám, jak se tehdy tomu moji rodiče smáli, protože věděli, jak je to hodně hloupý nápad. Jenomže jsem byla ještě malé dítě, tak tomu nevěnovali opravdu tak velikou pozornost. Já že bych někdy pracovala zadarmo? To už si v dnešní době opravdu nedokážu představit, protože jsem taková, že mi žádná výplata není dost dobrá. Ale opravdu nejsem tak moc náročná, jak si třeba vy myslíte. Já mám sice hypotéku a taky auto na leasing, takže taky potřebuji opravdu hodně peněz, ale zase nemůžu pracovat takové práci, kde mám opravdu málo peněz.

Zvířata jsou antidepresiva.

Takže jsem si udělala raději vyšší odbornou školu, bych mohla mít lepší práci, a tak je lepší peníze. A víte, kde tedy nakonec pracuji? Pracuji jako zástupce obchodní firmy, ještě potom jako dobrovolník pracuji ve zvířecím útulku. A opravdu hodně mě to baví a musím uznat, že zvířata opravdu mají velice blahý vliv na to, jak to člověk cítí. Vždy, když jsem velice unavená z práce, tak když jdu potom do útulku se zvířaty, tak se mi ihned nálada změní k lepšímu. Opravdu vám taky doporučuji, že pokud se vůbec necítíte dobře, tak zvířecí kožíšek vám k pohlazení jistě dopomůže. Jistě se vám uleví od psychických problémů.