Opracování povrchu abrazivními částicemi

Tryskání

Pokud chceme dosáhnout určitého povrchu součásti, tak musíme využít dobré metody, která dosáhne požadovaného výsledku za slušnou cenu. Možností je dost, ale je zapotřebí vybrat vhodnou metodu. Nás bude dnes zajímat především tryskání, které se využívá již hodně dlouhou dobu, protože dosahuje dobrých úspěchů. Metoda to není nijak drahá, a proto se tento způsob opracování předmětů mnohdy vyplatí, protože problémem nejsou ani různé složité tvary.

abrazivní materiál

Celé to funguje tak, že máme abrazivní částice s vysokou energií, které dopadají na povrch a my se zbavíme třeba starého nátěru, přičemž samotný povrch je hladký. Kde částice berou energii? Mezi nejčastější způsoby se řadí kompresory, protože ty produkují dostatek stlačeného vzduchu. Proto je běžné, že se jako abrazivum využívá písek. Samozřejmě musí mít určitou velkost zrna, aby byl vhodný právě pro tento typ využití. Dále se používají ocelové broky a ocelový granulát.

Mobilní nebo pevný stoj

Tato technologie funguje i v terénu, protože existují stroje s názvem mobilní pískováčky. Často se jedná přívěs, který se dá zapřáhnout za auto. Energii dodává dieselový motor, jenž má řízený výkon podle otáček, což má pozitivní vliv na spotřebu. Tento stroj můžete vidět, třeba když je zapotřebí zrenovovat most či kovová konstrukce. Takto se docílí hezky opracování povrchu, který se může následně natřít třeba antikorozní barvou.

tryskání potrubí

Vzhledem k odlétávajícím částicím musí mít obsluha ochranný oděv a pomůcky. Když chceme zařízení spíše do firmy, tak vhodnější jsou tryskací kabiny Pískovačky, kam se předmět zavře a tryskání může začít. Profesionální stroje něco stojí, ale na druhou stranu podávají slušné výkony a skvěle plní svůj účel. Různých modelů je na výběr dost, což se hodí, protože každá společnost si může vybrat pro sebe ideální kabinu, která bude stále splňovat svůj účel. Navíc tento prodejce dbá na skutečnou kvalitu.