Úvěr se zástavou nemovitosti

Se špatnou finanční situací se v životě jistě setkalo mnoho z nás. Situací, které mohou člověka dostat do finanční tísně, je mnoho a často se do ní dostaneme ve chvílích, kdy bychom na to ani nepomysleli. Ať už jste přišli o práci a novou nemůžete sehnat, o partnera anebo jste sami na děti, a tak vám časové možnosti nedovolí pracovat na plný úvazek. Také se můžete dostat do situace, kdy potřebujete nutně koupit nové auto, rekonstruovat starý dům nebo pořídit si nové vybavení, ale vaše finance vám na to prostě nestačí. V tom případě je jednou z možností vzít si úvěr.

Prázdná peněženka

Půjčka od banky

Obrátíte se tedy na banku, kterou požádáte o půjčení peněz. Ta prozkoumá vaši bonitu, tedy důvěryhodnost ekonomického subjektu. Jednoduše řečeno prozkoumá to, jestli a jak dobře jste schopni svůj dluh splácet. Může se však stát, že vám po prozkoumání banka úvěr neposkytne. Důvodem mohou být nízké příjmy nebo záznam v registrech dlužníků. V takovém záznamu se můžete objevit i přesto, že jste měli půjčky před několika lety a všechny jste bez problémů splatili.

Kasička prase

Úvěr se zástavou nemovitosti

Pokud jste se dostali do takovéto situace a úvěr i přesto potřebujete, existují samozřejmě možnosti. Jednou z nich je vzít si úvěr se zástavou nemovitosti, často také nazývanou jako americká hypotéka. Úvěr se zástavou nemovitosti Vám nabídnou nebankovní společnosti, které vaši bonitu zkoumat nebudou. A jak to vlastně fungujete? Jednoduše. Bance budete ručit nemovitostí a na základě toho vám půjčí předem dohodnutou částku. A pokud nemovitost nevlastníte, může vám také ručit třetí osoba. A co je hlavní výhodou tohoto úvěru? Peníze můžete využít téměř na cokoliv a nikdo nebude zkoumat, na co byly reálně využity. Půjčku si lze vzít až na 30 let, což umožňuje nízké splátky a také možnost půjčku předčasně splatit. Další výhodou jsou rozhodně nízké úroky, které tento úvěr poskytuje.