Zásady pro zimní stěhování v Praze

S příchodem zimy se příroda v našem zeměpisném pásu stahuje do sebe, stromy shazují listí a ráz krajiny se mění k nepoznání. Připadá nám více ponurá, nezajímavá a citlivé jedince to může svádět k melancholii a mnohdy až k depresím. To se také může projevit i na našem chování při přípravě na stěhování i při samotné stěhovací akci.

Karlův most a Malostranské mostecké věže v zimě

Jestliže se chystáte ke stěhování v Praze právě v zimě, měli byste počítat s tím, že budete mít méně energie, než v létě, že budete pravděpodobně rychleji unavení, že se vybudou hůře a pomaleji regenerovat síly, a že také můžete onemocnět respiračními chorobami. Stěhování v zimě je však obecně náročnější i z jiného důvodu:

krabice pro stěhování

Parkování – stěhování v Praze je podmíněno zajištěním parkovacího místa, to si musíte zajistit na vašem městském obvodu na odboru dopravy, ale to je jen teoretická část – musíte zároveň místo vyhradit a označit fyzicky. V zimě se tu můžete setkat se sněžením či ledovou krustou, budete muset shánět posypový materiál, odházet sníh a pokládat na silnici nějakou zábranu, aby na místo nikdo nemohl vjet. Zábrana však musí být taková, aby k povrchu nepřimrzala, tedy např. gumové dopravní kužely nebo staré pneumatiky.

Námraza – neočekávaná námraza může zkomplikovat stěhování i profesionálům. Pamatujte na to, abyste nastartovali vůz, uložte si autobaterii pro jistotu před stěhováním do tepla, připravte si spej s nemrznoucí směsí pro rozmrazování zámků u auta a u vchodových dveří do domu, mějte připravený písek a sůl na posyp chodníku či schodů, odházejte sníh zavčasu od vchodových dveří, aby je bylo možno otevřít dokořán.

Čím lépe se na zimní akci připravíte, tím méně starostí budete mít, a tím vám také zbude více energie pro vybalování věcí. A jedna rada na závěr – zvláště v zimě si udělejte čas a zabydlování v novém prostředí prokládejte návštěvami restaurací, kaváren či cukráren, kde přijdete na jiné myšlenky a doplníte potřebné živiny.