Život je složitý


Život je krátký a rozhodně není jednoduché ho prožít jen příjemně, na každého v životě čekají i těžké chvilky. Nejsložitější jsou zdravotní problémy, ať už přímo naše, nebo někoho z našich nejbližších. Jen těžko se vyrovnáváme se skutečností, že v případě nemoci nemáme moc možností, jak pomoci. Jsme odkázání na pomoc lékařů, můžeme jen doufat a nepropadat depresím. Co se týká problémů se zdravím, jsme často bezradní. Pak jsou tu ale problémy, za které si z převážné většiny můžeme sami. Jsou to problémy finančního rázu. Přijít o peníze lze velice snadno. Možná propadneme nákupnímu šílenství, nakupujeme na kreditní karty, bereme půjčky a v momentě, kdy máme začít splácet, tak zjistíme že na to nemáme.

peníze

Že se každý měsíc dostáváme více a více do mínusu. Také můžeme naletět podvodníkům a přijít o značné sumy peněz, které si třeba půjčíme od banky, ale podvodník nás o ně připraví a my musíme splácet úvěr. I tady se často stane, že na splátky nemáme peníze. Do dluhů se také můžeme dostat vlivem ztráty zaměstnání, kdy přestaneme být schopni splácet třeba hypotéku. Z každého finančního problému se dá vyhrabat, dá se najít řešení a není to nikdy tak beznadějná situace, abychom se nemohli odrazit ode dna a začít opět žít s čistým štítem.

peníze

Někdy nás od exekucí anebo osobního bankrotu může zachránit nebankovní hypotéka nebankovnihypoteka. Není nic příjemného přiznat si, že jsme zadluženi na všechny strany a hrozí nám exekuce, ale pokud si vezmeme nebankovní hypotéku a necháme si stanovit rozumné splátky, které bez problémů budeme splácet, můžeme srovnat veškeré naše dluhy, řádně splácet a mít zase klidné spaní. Prožít spokojený život, to chce mít štěstí na zdraví a to ostatní, to se dá vždy nějak vyřešit. Mějte své finance pod kontrolou a veškeré finanční problémy řešte okamžitě, než vám přerostou přes hlavu.

Pes v domě

Pořízení psa je určitě důležitým rozhodnutím v životě a tento krok by měl být dobře a pečlivě promyšlený, jedná se totiž o rozhodnutí na několik dalších let. Pokud si někdo psa pořídí jen proto, že to je zrovna v módě, asi to není zrovna ten nejlepší důvod. A tak si dobře uvědomte, jak jste na tom časově, zda se mu budete moci opravdu věnovat a také kolik místa v domě máte. Do malého prostoru není zrovna nejlepší volbou pořídit si velké plemeno, tomu spíše vyhovuje dům a velká zahrada. Jestliže jste všechno pečlivě zvážili a vaše rozhodnutí dostalo zelenou, pak je čas připravit se na příchod nového člena domácnosti.
naštvaný buldok

Co všechno vás čeká a nemine?

Čekají vás dvě podstatné věci, tedy zařízení interiéru a i přizpůsobení zahrady, aby ji mohl užívat i pejsek a také jeho výchova. Pokud budou tyto věci v symbióze, tak se vám bude žít klidně.

Odolná podlaha a zařízení pokojů jsou předpokladem toho, že pejsek hlavně v období štěněcím, nenapáchá velké škody. Také zbytečně nikde nenechávejte povalovat volně věci, které by mohly sloužit jako lákadlo na hraní. Místo vyhrazené psovi by mělo odpovídat jeho tělesné konstrukci, malému stačí menší prostor, větší bude vyžadovat více místa a hlavně možnost volného pohybu, nejlépe na zahradě. Pokud jste do teď měli koberce, pak se s nimi rozlučte, ideální je hladký povrch, který se lehce udržuje.

Své místo v obývacím pokoji musí mít i váš nový čtyřnohý člen, ovšem měl by mít určenou konkrétní část, sedací soupravu vybavte dekou, která se dá jednoduše vyprat. Ideální je všechno, co se dá jednoduše otřít, vyprat nebo vysát.
pes pod stolem
Dveře i zdi dostanou také více zabrat, stěny proto vymalujte odolnou barvou, vyhněte se bílé a světlým odstínům.

Chlupy budete mít všude a pořád. Časté kartáčování nezanedbávejte. Čím více vyčešete, tím méně toho zametete nebo vysajete. Celkově se úklid stane nekonečným příběhem. Ale věřte tomu, že veškeré úsilí vám váš psí miláček jistě plnými hrstmi vynahradí.

Co vysazovat v zimní zahradě

Pitaya

Typická exotická květina z tropické oblasti, se kterou lze uspět i v našem chladnějším klimatu. Rostlina nádherně kvete a plodí zvláštní ovoce, jemuž se říká dračí plody. Je to jakási koule s měkkými ohebnými výrůstky – trny. Chuť se podobá kombinaci melounu a hrušky. Pitaya spadá do čeledi kaktusovitých, kvítky mají výraznou žlutou barvu a lze je spatřit pouze v nočních hodinách. Také se jim někdy říká „květy královny noci“.
venkovní restaurace.jpg

Kávovník

Vděčný kousek, s jakým se můžeme setkat nejen v domácím prostředí, ale i v obřích sklenících botanických zahrad. Kávovník arabský lze vypěstovat i v podmínkách mírného středoevropského klimatu. Dorůstá do výšky půl druhého metru, velikosti menšího keře, vyžaduje stálý stín a nesnese přímé sluneční světlo. Na slunci mu budou hnědnout listy a bude postupně usychat. Lze jej vypěstovat nejen v zimní zahradě, ale i v běžném spíše stinném bytě. Milovníci kávy mohou po několika letech již sbírat plody, pražit je a připravit domácí kávu, která chutná tak jako z Arabského poloostrova.
zastřešená jídelna.jpg

Eukalyptus

Patří mezi nejkrásnější dekorativní rostliny, jeho zvláštní oválné listy vypadají jako navoskované a doroste do takové výšky, kam až mu to umožníte. Je to však teplomilný druh a vyžaduje pravidelně udržovat zaštipováním konců větví. Eukalyptus se vyznačuje typickou nezaměnitelnou vůní, eukalyptový olej se používá do aromalamp, aby provoněl místnost a desinfikoval ji. Eukalyptus se vysévá ze semínek v zimě, nejlépe v průběhu února do vlhkého substrátu při teplotě 18 stupňů. Zemina se musí stále vlhčit a po čtrnácti dnech, kdy semena vzejdou, se musí pravidelně zalévat, neboť jde o rostlinu původem z mokřadů a bažin. Zálivka tedy musí být vydatná, ovšem rostlinka snáší dobře i slabý mráz do mínus pěti stupňů Celsia. Lze ji tedy umístit i do nevytápěné zimní zahrady, která je součástí domovní verandy, a kde není příliš silný mráz.

Vytvořte si zahradu podle svých představ

Zahrada by měla potěšit oko i duši. Jen na nás je, jak si ji představujeme a kolik chceme, její údržbě věnovat času. Každý obdivuje jiný typ zahrady. Některým lidem, bude vyhovovat perfektně upravený trávník, bez květin a záhonků. Přesto se budou cítit na takovém místě velice dobře. Romantické duše, nadchne zahrada s lučním kvítím, ve zcela přírodním stylu. Duševně založeným lidem, může vyhovovat úprava zahrady v klidném japonském stylu a další bude spokojený, když si do záhonku umístí trpaslíka. Někdo, se bude cítit dobře v zahradě založené podle učení Feng Shui. Pro druhého, je nezbytným kouskem zahrady jezírko nebo potůček s tekoucí vodou. Každý si zkrátka musí vybrat, kde mu bude dobře.
V poslední době jsou čím dál oblíbenější japonské zahrady.
japonská zahrada
Japonské zahrady mají v sobě zvláštní, uklidňující kouzlo. Založit je, ale není vůbec jednoduché. Japonská zahrada by měla vyzařovat duševní klid, rovnováhu a pocit pohody. Všechny rostliny a přírodní prvky, ať z kamene nebo dřeva, mají v těchto zahradách určeny své přesné místo. Vše je rozmístěno podle daných pravidel, tak, aby to mělo svůj smysl. V žádné japonské zahradě nesmí chybět voda, kámen, písek a dřevo. Každý z těchto prvků, má svůj nezastupitelný význam. Není-li v japonské zahradě prostor pro vytvoření vodní plochy, nahradí vodu právě písek. Úhledně uhrabaný písek, imituje tekoucí vodu. Velké kameny znázorňují vodopády nebo hory. Neodmyslitelným doplňkem japonských zahrad, jsou kamenné lucerny, můstky, čajové altány, kamenné šlapáky nebo pítka na vodu. Nejčastěji vysazovanou rostlinou jsou bambusy, azalky, bonsaje. Jezírka jsou osazovány lekníny.
bledule v lese
Podobně duchovně založené zahrady, jako japonské, jsouzenové zahrady, jinak také Feng Shui. Obě mají mnoho společného. Zahrada podle Feng Shui, má také vyzařovat duševní klid, rovnováhu a harmonii.

Kupte si bydlení, které může jezdit

Je sice pravdou, že koupě bytu se v dnešní době stále vyplatí, ale musíte mít buďto hodně našetřeno, nebo skvělou hypotéku. Přitom jsou i jiné možnosti.

Kupte si bydlení, které může jezdit

Je smutnou pravdou, že byty, ale i jiné druhy klasických obydlí nejsou v našich zeměpisných šířkách už nějaký ten pátek k dostání. A když ano, pak za nekřesťanské peníze. Ano. Největší problém v tomto ohledu má Praha a další krajská, potažmo okresní města, ale ani v malých obcích se příliš nestaví, a tudíž jsou v nich ceny obytných nemovitostí dosti vysoké. Pokud čekáte, že se to musí dříve nebo později změnit, tak to se načekáte. Odborníci předpokládají, že ceny bytů budou v blízké budoucnosti naopak ještě růst. Ve velkých městech více, v těch menší méně, ale obecně bude vše dražší.

Bydlení

Není tak s podivem, že dnes žije stále větší počet lidí různé po podnájmech, které mají sice také své výhody, ale je daleko lepší investovat své peníze do svého než do cizího. Ale kde brát a nekrást? Možnosti jsou i dnes, jen je dobré se dívat pořádně zeširoka a také se v případě potřeby trochu uskromnit. Třeba takové levné mobilní domy mají také mnoho plusů a jednou z nich je právě příjemná cena.

Mají mnoho pozitiv

Každý, kdo kdy viděl kočovat cirkus, tak si asi dokáže představit, jak nepohodlné to musí být v pojízdném obydlí. Jenže mobilní domy nejsou maringotky, dnes již ne. Moderní verze naopak splňují veškeré standardy, které dnešní člověk má. Dokonce obsahují takřka všechnu nezbytnou vnitřní výbavu, což znamená jediné – nemusí nic kupovat ani se komplikovaně stěhovat. Prostě jen uzavřete dohodu a v podstatě můžete bydlet. Sice nečekejte nic extra, hlavně za ty peníze, ale kvalitu dostanete.

Ulita

Na dovolenou? Proč ne

Je jasné, že mobilní domy nemusí sloužit pouze k celoročnímu bydlení, ale je možné je využívat i jinými způsoby, třeba k rekreaci. A není nutné kvůli tomuto účelu pořizovat zrovna tu nejlepší verze. I modely o generaci nebo dvě před tou nynější mají hodně co nabídnout a minimálně se dají dobře využívat jako chatky. V případě, že máte pozemek na pěkném místě a žádnou stavbu na něm, tohle by mohlo být jedno z řešení.

Proč finanční subjekty poskytují nebankovní hypotéky

Je poměrně jasné, že jedním ze snů především mladých lidí je mít své vlastní bydlení. A nezáleží příliš na tom, zda se jedná o dům či byt. Výhody jsou totiž nesporné, především tedy ta, že není nutné měsíčně platit za to, že můžeme danou nemovitost využívat, a také se nemusíme bát, že nám nájemce neprodlouží smlouvu.

Je však tak fakt, že ceny nemovitostí nejsou zrovna nejmenší. Pokud k tomu přidáme fakt, že ty skutečně dobré jsou hned pryč a v nabídce zůstávají pouze ty, na nichž je následně ještě spousta práce, je jasné, že běžný člověk nemá prakticky šanci sám nějakou pořídit, tedy pokud mu rodiče již od mala pro tento účel nešetřili.

hypoteka4

Naštěstí je zde řešení ve formě hypotéky. Jedná se o účelovou půjčku, určenou ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. V současnosti jde o nejběžnější způsob financování koupě vlastního bydlení. Je poskytována jak bankovními, tak nebankovními společnostmi.

To se může zdát zvláštní – přeci jen, skutečně se vyplatí poskytovat nebankovní hypotéky? Tento typ půjček je totiž i dnes považován za výsadní doménu bank. Na ty nebankovní je pak obvykle hleděno s nedůvěrou. Jak tedy přesvědčují své zákazníky, aby si tento produkt vzali?

Odpověď je poměrně jednoduchá: mají takové podmínky, které banky nemohou stanovit. Nejde zde o výši úroků či poplatků – v tomto ohledu je bankovní hypotéka výhodnější, ale spíše o to, co je nutné ke schválení žádosti.

hypoteka6

To je totiž poměrně složitý proces, který má zajistit, že žadatel bude schopen dohodnutou částku skutečně splácet, a to i v případě, že se jeho finanční situace krátkodobě zhorší. To však znamená, že mnoho žadatelů, především těch s nižším příjmem, bude odmítnuto.

Nebankovní hypotéky jsou tak prakticky jediná možnost, jak mohou na vlastní bydlení dosáhnout. A z tohoto faktu firmy velmi těží. I to je důvod, proč si mohou dovolit mít vyšší úroky než banky – většina jejich klientů by byla v bance odmítnuta.

Nakonec záleží na vás, na koho se obrátíte. Jen vždy pečlivě vše zvažte, ať později nelitujete.

Zahradu snadno proměníte v dětské hřiště

Máte-li děti a zároveň zahradu, kde se mohou vyřádit, je to fajn. A co takhle svým ratolestem pořídit na zahradu dětské hřiště ? Vaše děti si na něm vyhrají, kdykoli chtějí, máte je stále pod dozorem, aniž byste s dětmi museli někam chodit. A co si na zahradu pořídit?
dětská klouzačka

Při rozhodování, jaké herní prvky dětem na zahradu pořídíte, zvažte velikost zahrady a své finanční možnosti. Pokud nechcete příliš utrácet, vaší potomci vám budou vděční třeba i za houpačku, skluzavku či pískoviště. Houpačku můžete zavěsit klidně i na strom, pokud to dispozice vaší zahrady dovoluje. Druhů houpaček je velké množství a při výběru se zaměřte na to, jak staré dítě ji bude používat, a pro starší děti pořiďte takovou, na které se může houpat i ve stoje. Co se týče skluzavek, existují produkty obyčejné, tobogány nebo s přípojkou na vodu pro letní radovánky. Skluzavky mohou mít schůdky, ale jiné je třeba připevnit k nějakému podkladu.

Oblíbené u dětí jsou také herní domečky. Sestavit je není složité, ale pokud si myslíte, že to nezvládnete, využijte služeb prodejců. Dejte pozor, aby domek byl dostatečně vysoký a váš potomek se do něj bez problémů vešel. Cena se pohybuje okolo 10 000 Kč v závislosti na velikosti domečku.
chlapec na prolejzačce

Pořídit lze i celou herní sestavu, která nabízí mnoho herních prvků. U prodejce si ověřte, jestli splňuje normu „bezpečná hračka“. Je důležité, aby dětské hřiště bylo bezpečné. Cena za takové hřiště není nízká. Podle velikosti a množství herních prvků si připravte minimálně 10 tis. Kč, ale máte-li zálusk na něco originálního, tak počítejte s cenou i okolo 100 tis. Rozmyslete si, jaké herní prvky chcete pro své děti na hřišti mít a ujistěte se, že je nosnost hřiště dostačující. Pro více dětí samozřejmě musí být větší. Na hřiště lze také dokoupit různé doplňky.

Ať už zvolíte jakoukoli možnost, svým dětem spolehlivě radost uděláte.

Jak osvítit ložnici a obývák

Denní, ale i umělé světlo je v interiéru klíčové nejen pro to, abyste si nekazili oči, ale také kvůli celkové atmosféře. Záleží nejen na typu žárovky, ale také na druhu lustrů a jejich rozmístění. Zejména v ložnici záleží na tom, kolik osob u vás žije a k jakým účelům ji budete používat.
kulaté lustry

Světlo a spánek

Pro jednotlivce není vůbec těžká svítidla vybrat a rozmístit. Pokud ale plánujete doplnění manželské ložnice, tak to bude trochu složitější. Zejména v případě, kdy vedle sebe spí čtenář a spáč. Pokud si myslíte na klasické lampičky na nočním stolku, tak to je pro vás vhodné pouze v případě, že chcete místnost skutečně využívat ke spaní.

Chcete-li si číst a postel je jediné místo, kde na to máte čas, tak zvolte jiný přístup. A nezapomínejte na to, že sice potřebujete dobře vidět na knihu, ale také nevzbudit spícího partnera vedle vás. Ideální řešení jsou nastavitelná svítidla instalovaná nad postelí. A když mají stmívač, tak to pro vás bude dokonalé.

Barva zářivek by měla být žlutá, ale je to velmi individuální. Vzhledem k tomu, že budete k žárovce blízko, tak nepotřebujete silnou žárovku. Bohatě vám postačí 40W. Na halogenové žárovky zapomeňte, protože ty pro vaše oči nejsou v tomto případě vůbec dobré.

Centrální lustr je minulost

Po celá staletí se v obývacím pokoji využívalo pouze jedno světlo. Dnes je to ale obrovskou minulostí. Pokud chcete tento stereotyp překonat, zvolte nástěnná svítidla, která využívají odražené světlo od stěny či stropu. Pokud nebudete moci jinak, tak se spolehněte na lustru se stmívačem.
objímka s žárovkou
K tomu přidejte stojací lampy. Skvělým zdrojem je například lampa postavená vedle křesla na čtení. Bude tam nejen praktická, ale také velice krásná. Stejně tak můžete umístit malou lampičku k televizi, k psacímu stolu apod. Ať se rozhodnete pro cokoli, tak vždy myslete na dostatek sluníčka. Vzhled je pochopitelně na vás a ze zářivek se spoléhejte nejvíc na LED zářivky.

Se správnou nemovitostí dosáhnete na půjčku jako nic

Plánujete požádat o americkou hypotéku a nevíte, jakou nemovitost zvolit jako záruku? Bojíte se, že váš nemovitý majetek nebude na půjčku stačit? A co když potřebujete půjčku a žádnou nemovitost nemáte?
kufr boháče

Takové otázky napadají jistě všechny lidi, kteří pomýšlejí na sjednání výhodné americké hypotéky. Vůbec se není čemu divit, je to přirozené, a především je to i správné, neboť každý, kdo chce žádat o půjčku, by si měl nejdříve dobře promyslet její podmínky a to, jakou záruku za půjčku zvolí, a zda bude schopný bez potíží půjčenou částku splácet. Mít dluh, to je vždycky velký závazek, a vždy bychom se proto měli mít na pozoru, aby nám nepřerostl přes hlavu.
Každopádně, vraťme se nyní k výše uvedeným důležitým otázkám:
Jakou nemovitost můžete zvolit jako záruku za americkou hypotéku?
Vlastně téměř každou. Jde v první řadě o to, abyste si rozmysleli, kolik peněz potřebujete mít. Jestliže pomýšlíte na poměrně malou dlužnou částku v řádu až několika desítek tisíc, tak můžete celou věc dobře vyřešit s pomocí nějaké menší, ne příliš hodnotné nemovitosti, třeba garáže. Jestliže si chcete vzít vysoký úvěr v řádu několika miliónů korun, pak by se mělo jednat o opravdu hodnotnou zástavu, třeba v podobě luxusní vily s rozlehlými pozemky k tomu. Každopádně nemusí jít vždy nutně o nějakou stavbu či samostatně stojící objekt, sjednat si totiž můžete i hypotéku na pozemek anebo hypotéku na družstevní byt.
ruka s kreditkou
Nevíte, zda váš majetek bude na půjčku stačit?
Tyto počty jsou jednoduché. Výše vaší půjčky může dosáhnout až sedmdesáti procent aktuální odhadní hodnoty zvolené nemovitosti. To je tedy hranice, kterou určíte tím, jakou nemovitost zvolíte jako záruku.
A co když žádnou nemovitost nevlastníte?
To už je trochu horší situace, ale není neřešitelná. Zbývá vám sehnat si někoho jiného, kdo takový majetek má, a zároveň je ochotný se s ním za vás zaručit.

Nejlepší hypotéky bez registru

Pokud byste chtěli, abyste měli tu nejlepší hypotéku, tak byste se měli rozhodnout ještě dneska a vybrat si právě tu naši, americkou, kterou velice snadno získáte a všechno je zde rychlé, efektivní a opravdu se vám to všechno po veškerých stránkách bude moc líbit, tak na nic nečekejte a rozhodněte se třeba hned. Budete spokojení ve všem, tak to zkuste. Slavěn nebudete muset ztrácet čas v bance, kde vám nabízejí sice možní výhodnější úrokovou sazbu, ale pokud máte záznam v registrech, tak jste pro ně nedůvěryhodný klient a my jsme ochotní tohle do jisté míry tolerovat.

bydlet spolu

Okážeme tolerovat i exekuci, kterou za vás vyplatíme. Všechno uděláme tak, byste vy byli spokojení a všechno šlo podle vašeho plánu, tak rozhodně nic nedělejte. Budete spokojení rozhodně ve všem, protože my se o vaši spokojenost postaráme, tak se nebojte a udělejte to třeba hned. Čím dříve se rozhodnete, tímto bude pro vás lepší a už na to nebudete muset myslet a budete to všechno moci začít realizovat, což je velice důležité. Naše skvělé hypotéky bez registru se vám budou moc líbit. Poznejte je blíže.

kvalitní dřevostavba

Dobrá volba

Pokud víte, že nejste úplně bezproblémový klient, v minulosti jste třeba měli problémy e splácení, máte nízké příjmy, nechcete platit poplatky předem a máte třeba jako podnikatel záznamy v registrech, že jste něco někde nezaplatili, tak byste ani do banky neměli chodit, protože to je ztráta času, energie, nervů a hlavně peněz. U nás nic neztratíte, protože my nemáme poplatky předem. Dále vám nabízíme všechny skvělé podmínky. Jakmile třeba budete mít registry čisté, tak můžete přejít zpět do banky, nám to nedělá problém. My jsme tu od toho, abychom zachránili všechny, které banka nechce a abychom jim podali pomocnou ruku, to je opravdu velice důležité, tak na nic nečekejte a budete spokojení ve všem, to si pište.