Vytvořte si zahradu podle svých představ

Zahrada by měla potěšit oko i duši. Jen na nás je, jak si ji představujeme a kolik chceme, její údržbě věnovat času. Každý obdivuje jiný typ zahrady. Některým lidem, bude vyhovovat perfektně upravený trávník, bez květin a záhonků. Přesto se budou cítit na takovém místě velice dobře. Romantické duše, nadchne zahrada s lučním kvítím, ve zcela přírodním stylu. Duševně založeným lidem, může vyhovovat úprava zahrady v klidném japonském stylu a další bude spokojený, když si do záhonku umístí trpaslíka. Někdo, se bude cítit dobře v zahradě založené podle učení Feng Shui. Pro druhého, je nezbytným kouskem zahrady jezírko nebo potůček s tekoucí vodou. Každý si zkrátka musí vybrat, kde mu bude dobře.
V poslední době jsou čím dál oblíbenější japonské zahrady.
japonská zahrada
Japonské zahrady mají v sobě zvláštní, uklidňující kouzlo. Založit je, ale není vůbec jednoduché. Japonská zahrada by měla vyzařovat duševní klid, rovnováhu a pocit pohody. Všechny rostliny a přírodní prvky, ať z kamene nebo dřeva, mají v těchto zahradách určeny své přesné místo. Vše je rozmístěno podle daných pravidel, tak, aby to mělo svůj smysl. V žádné japonské zahradě nesmí chybět voda, kámen, písek a dřevo. Každý z těchto prvků, má svůj nezastupitelný význam. Není-li v japonské zahradě prostor pro vytvoření vodní plochy, nahradí vodu právě písek. Úhledně uhrabaný písek, imituje tekoucí vodu. Velké kameny znázorňují vodopády nebo hory. Neodmyslitelným doplňkem japonských zahrad, jsou kamenné lucerny, můstky, čajové altány, kamenné šlapáky nebo pítka na vodu. Nejčastěji vysazovanou rostlinou jsou bambusy, azalky, bonsaje. Jezírka jsou osazovány lekníny.
bledule v lese
Podobně duchovně založené zahrady, jako japonské, jsouzenové zahrady, jinak také Feng Shui. Obě mají mnoho společného. Zahrada podle Feng Shui, má také vyzařovat duševní klid, rovnováhu a harmonii.