I podnikatelé bývají chudí

Když si někdo z nás představuje, jak se žije soukromým podnikatelům, obvykle si vybavuje lidi žijící více než spokojeným životem někde v luxusních vilách, který nic neschází. Protože si tito natolik dobře vydělávají, že si mohou pořídit prakticky cokoliv, co je jenom napadne.

Ovšem každý jenom trochu zasvěcený člověk ví, že tomu není vždycky právě tak. Že se sice mezi podnikateli i ti výše popsaní jedinci vyskytují, ale to rozhodně neznamená, že by si žili všichni soukromníci kdovíjak skvěle.

indické peníze

A tak sice někteří žijí spokojeně a v dostatku, jenže jiní se svými příjmy jenom těžko vycházejí. A někteří jsou na tom dokonce natolik zle, že už to nejsou schopni zvládnout, a ti hledají jakoukoliv pomoc, která by je zachránila před bankrotem.

A co je pomocníkem těch ze soukromých podnikatelů, kterým se zrovna nedaří? Velice často je to už jenom půjčka, kterou si tito berou, aby takto získané peníze investovali do svého byznysu a tím ho snad spasili.

Jenže i s půjčkami mají podnikatelé často problémy, nejen s podnikáním jako takovým. Když si totiž někdo v zoufalé situaci usmyslí, že by si vzal půjčku, žije možná v přesvědčení, že si o ni požádá někde v bance a dostane ji. Jenže to je také dost zkreslený názor. V bankách dostanou půjčku výhradně ti, kdo dokážou dost dobře prokázat svoji schopnost splácet, a ti ostatní mají smůlu.

peníze indické

Takže když zavítá do banky podnikatel s nízkými příjmy a záznamy v registrech dlužníků, mívá smůlu a žádné peníze tu nedostane. A aby pak nezůstal definitivně na suchu, využije se aspoň hypotéka pro podnikatele, u které nevadí ani zmíněné nedostatky, ani třeba exekuce. Protože se tu dá do zástavy nemovitost, jíž se zaručí splácení, a tím je natolik jisté, že bude dlužník splácet, že už se tu žádné další záruky žádat nemusí. A tudíž uspěje i ten, kdo by nebyl podle banky vůbec bonitní.