Kočka u veterináře

Jelikož je kočka tvor, kterému se může něco stát, tak je možné, že s ní budete muset i nečekaně k veterináři. Pravidelně s ní musíte každým rokem na očkování, ale může se vám stát, že se popere s jiným kocourem nebo se potká s nějakým větším zvířátkem, které jí ublíží.
pes u veterináře
Nejlepší je jít s ní k doktorovi hned poté, co si ji přinesete domů. Pokud by totiž měla například v uších svrab a vy už jste měli doma další miláčky, tak byste hned museli léčit všechny a ne, jen tu novou. Pokud dorazíte na kontrolu, tak by zvěrolékař měl zkontrolovat nos, oči, uši, zuby a dásně, celková čistota těla. Zda nemá bleší trus. Podívat se na okolí zadečku.
Je potřeba je očkovat hlavně pokud chodí ven. To se očkuje jednou ročně. Venku na ni totiž číhají paraziti, které ji mohou zabít. Jestliže je v domácnosti, tak se nemusí očkovat tak často.
Pokud chodí ven, tak je dále dobré dbát na odčervení. Venku totiž chytají myši a mohou chytit tasemnici. Myš je totiž přenašečem této potvůrky. Odčervení ji nechrání před těmi červy, ale červů jich zbavuje. Měla by se odčervovat každý měsíc. U těch, které jsou doma to není tak potřeba.
Aby byla zdravá, tak můžeme přispět tak, že jí budeme každý den kontrolovat tlamičku a čistit zuby. Je totiž možné, že ji bude bolet čelist a zuby. Hůře jsou na tom ty, které jsou doma. Protože venku si čistí zuby tím, že žere myši a chytají je.
Dále je potřeba kontrolovat pravidelně jak se chová, zda ji neteče z očí či z nosu.
kočičí hlava
Změny chování u starších zvířat jako například to, že si nevyskočí na gauč nebo se pohybuje pomaleji, tak to znamená, že má artrózu. To je nemoc, o které se u těchto zvířat vůbec nemluví.
Sice se říká, že má kočka devět životů, ale je potřeba na ni dávat pozor, správně ji krmit vyváženou stravou a hlídat ji. Případně s ní chodit pravidelně na kontrolu k veterináři, který nám se správnou péčí pomůže.