Svatý František – Miláček Boží

O svatém Františkovi se říkalo, že je to Miláček Boží. Kdybyste ho chtěli následovat, asi byste byli považováni ve svém okolí za blázna. Svatý František byl jenom jeden. A svou prostotou a pokorou dokázal pohnout celým tehdejším světem. To se nikdy nikomu nepodařilo. S výjimkou Ježíše Krista.

František z Assisi se narodil v červenci 1182 v Assisi. Byl to mnich, zakladatel řádu Františkánů. Vedl jednoduchý a asketický život.
socha sv. františka

Františkův otec byl bohatý obchodník. František jako bohatý synáček v mládí rád chodil ve společnosti mladých hejsků. Jeho snem bylo stát se rytířem. Protože ho netrápily existenční starosti, byl celkem marnotratný.

Konverze v zajetí a nemoci

V roce 2001 se zúčastnil výpravy proti Perugii. Povstání bylo poraženo a František strávil rok v zajetí. V zajetí velmi vážně onemocněl a v průběhu nemoci míval často sny a vidění o Bohu. Z hejska se náhle stává církevní nadšenec, který se vydává na pouť do Říma hlavního města křesťanství. Ovšem je šokován, když vidí kontrast, kde spatřuje obrovské bohatství církve a nesmírnou chudobu lidí.

Uvědomil si, ž on musí být tou změnou, kterou chce vidět ve svém životě. Vzal to z gruntu, odhodil bohatý oděv i peníze a rozhodl se, že jeho posláním bude chudoba. Pomáhal chudým, ošetřoval malomocné, rozdával peníze (otcovy). Jeho otci došla trpělivost a vydědil jej, což lze docela snadno pochopit.
socha svatého františka

František si svým způsobem jednání brzy získává následovníky. Proto sepisuje jednoduchá řeholní pravidla. Papež Inocenc III. Nejprve odmítá schválit nový řád, ale nakonec svoluje. Prý na základě snu, který mu zjevil Bůh a ve kterém mu sdělil, že František je jeho vyvolený.

František měl neobyčejně kladný vztah ke zvířatům a ochraňoval je. Proto je v současné době považován za patrona zvířat a je respektován i nevěřícími milovníky němých tváří.

V roce 1212 projevila zájem o následování první žena Klára a tak vzniká příbuzný ženský Řád svaté Kláry.

Muži vás milují

Po rozhovoru s mým přítelem jsem si uvědomila pár věcí, které si my ženy moc neuvědomujeme.

Představte si, že máte přítele nebo manžela. Máte tříletou holčičku, která chodí do školky a vy jste na mateřské. Manžel či přítel je od rána do večera v práci, aby uživil celou rodinu a také abyste se měli moc krásně a dopřáli si to nejlepší. Máte všechno… šikovnou dceru, milujícího manžela či přítele a pořídíte si domácího mazlíčka, takže další finance, abyste uživili dalšího člena rodiny. Ale víte, jaká je chyba u nás žen? že chceme něco co není reálné, a hlavně nevidíme, jak moc se naši muži snaží, aby byli peníze na všechny poplatky, protože s penězi z mateřské by se nic neutáhlo.

PES

My ženy chceme, aby byl náš partner doma, aby se věnoval na 70 % rodině a 30 % práci, ale my ženy to vidíme, že je 30 % rodině a 70 % v práci. Víte chceme po našich chlapech moc. My ženy musíme naše chlapy podporovat a každý večer vyslechnout a zeptat se co v práci a další věci. Ano, jsme celý den doma s dítětem, ale není to práce je to starost. Bojíme se, abychom dítě vychovali hezky a nic nepokazili. Jsme nervózní, že jsme doma sami a bojíme se, aby se nic nestalo. A teď si vezměte, že by váš muž nechodil do práce a válel se s flaškou piva na gauči a hrál na PS4 nebo koukal na fotbal či hokej.

VZTAH

Musíme být rádi, že máme muže, který se nás snaží zabezpečit. Ve svém volnu se snaží být se ženou a dcerou, aby věděli, jak moc je miluje a že jim na nich moc záleží. A pak je zase v práci a vy jste doma rozcuchaná ve vytahaném tričku, kruhy pod očima a říkáte si ‘Kdy jsem vypadala jako člověk. Co když se mu už nelíbím? Nenašel si někoho, ale to by nebyl ve svém volnu s námi‘‘.

Ženy neříkám, že všichni, ale aspoň většina mužů se snaží nás milovat a zabezpečit nás. Hned je nepodezírejte a nedělejte žárlivé scény. MILUJE VÁS, I KDYŽ JSTE ROZCUCHANÁ ANEBO MÁTE KRUHY POD OČIMA.

Máte z manželství hrůzu?

Tak nějak ze zvyku se všem mužům vnucuje názor, že jakmile budou „v chomoutu“, život pro nich skončí. V mnoha případech za touto skutečností stojí nejen mnoho vtipů o manželství, ale i případy mužů, kteří jsou přesvědčeni o tom, že je lepší mít svobodu.

Ze svazku na celý život se vám však nemusí stavět všechny vlasy na ježka, protože to, jak to mají ostatní kolem vás, nemusí být ve vašem případě pravda, a to ani z deseti procent.
prstýnek na dlani

Milovat znamená i to – jednou se vzít

Zcela jistě se k myšlence na svatbu přiklání i vaše milovaná partnerka a vy nevíte, jak byste to mohli co nejdéle oddálit a vyhnout se v nejbližších letech tomu, že se vezmete. Věřte tomu nebo ne, ale čím více to budete podsouvat pod koberec, tím bude u vás doma napětí stoupat a vaše partnerka začne mít pochybnosti o tom, jestli si ji vůbec chcete vzít.

• Na manželství nikdy nebudete zralí a to, jestli to byla správná volba, nebudete možná přesně vědět – ani po třiceti letech po svatbě.

Je však důležité si s vaší partnerkou promluvit a projevit jí upřímnost.
kytička na sako

Strach z neúspěchu nebo nedostatečná náklonnost?

Jsou pouze dvě možnosti, které vás přivedou na cestu váhání o manželství.

1. Tou první je fakt, že ne každé manželství skončí šťastným příběhem a rozvodu se v současnosti někdy nevyhnete.

• Tímto směrem však přemýšlet nemůžete, protože byste se v životě pravděpodobně nikam neposunuli. Pokud věříte na lásku a na to, že může být věčná, a to i v případě, že si slíbíte lásku největším svazkem, váš slib bude mít vždy cenu a rozvod ve vašem manželství nebude mít místo.

2. Druhá možnost ovšem spočívá v tom, že si nejste jistí vaší partnerkou a stejně tak ani vašich citů vůči ní.

• Jestli tomu tak je, musíte vědět sami. Rozhodně se však nepouštějte do dalšího kroku v pochybnosti, jestli je tou pravou, na kterou jste čekali. Právě takové vztahy, které nebyli založené na jistotě, se dočkali toho, že neměli silné základy, na kterých by se jejich manželství udrželo.